Haberyeni.Org – Güncel Haber – Son Dakika Haberler

Taylandın devrik başbakanı ülkeden kaçtı!

Tayland’da devrik başbakan Yingluck Shinawatra, hakkında tutuklama kararı çıkarılınca ülkeden kaçtı Tayland’ın devrik Başbakanı Yingluck Shinawatra’nın ülkeden kaçtığı bildirildi. Tayland Yüksek Mahkemesi, cunta yönetimi tarafından kendisine karşı açılan ihmal davasında verilecek karar için mahkemeye gelmemesi üzerine Yingluck Shinawatra için tutuklama kararı almıştı. Yingluck Shinawatra’ya yakın bazı kaynaklar devrik başbakanın ülkeden kaçtığını bildirdi. Shinawatra’nın Puea Thai […]

Taylandın devrik başbakanı ülkeden kaçtı!
26 Ağustos 2017 - 20:38 'de eklendi.

Tayland’da devrik başbakan Yingluck Shinawatra, hakkında tutuklama kararı çıkarılınca ülkeden kaçtı

Tayland’ın devrik Başbakanı Yingluck Shinawatra’nın ülkeden kaçtığı bildirildi.

Tayland Yüksek Mahkemesi, cunta yönetimi tarafından kendisine karşı açılan ihmal davasında verilecek karar için mahkemeye gelmemesi üzerine Yingluck Shinawatra için tutuklama kararı almıştı. Yingluck Shinawatra’ya yakın bazı kaynaklar devrik başbakanın ülkeden kaçtığını bildirdi.

Shinawatra’nın Puea Thai Partisi’nden ismini vermek istemeyen bir kaynak, “Shinawatra kesin olarak ülkeyi terk etti” dedi.

Eski başbakanın hasta olduğunu ve mahkemeden kararın ertelenmesini istediğini söyleyen Shinawatra’nın avukatı, mahkemenin Shinawatra’nın hasta olduğuna inanmadığını ve tutuklama emri çıkardığını bildirdi.

Yingluck’un hükümeti 2014’te yapılan askeri darbeyle indirilmişti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER