Haberyeni.Org – Güncel Haber – Son Dakika Haberler

Mısırın devrik lideri Hüsnü Mübarek tatilde görüntülendi

2011’de Arap Baharı ayaklanmasıyla 30 yıllık iktidarını kaybeden Mısır’ın devrik lideri Hüsnü Mübarek, serbest kaldıktan kısa bir süre sonra oğlu ve torunuyla tatil yaparken görüntülendi Mısır’ın devrik lideri Hüsnü Mübarek, 6 yıllık hapis cezasının ardından ilk kez tatilde görüntülendi. 2011’de Arap Baharı sırasında Mısır’da düzenlenen geniş çaplı sokak protestolarıyla devrilen Mübarek’in tatilde oğlu ve torunuyla […]

Mısırın devrik lideri Hüsnü Mübarek tatilde görüntülendi
10 Eylül 2017 - 14:18 'de eklendi.

2011’de Arap Baharı ayaklanmasıyla 30 yıllık iktidarını kaybeden Mısır’ın devrik lideri Hüsnü Mübarek, serbest kaldıktan kısa bir süre sonra oğlu ve torunuyla tatil yaparken görüntülendi

Mısır’ın devrik lideri Hüsnü Mübarek, 6 yıllık hapis cezasının ardından ilk kez tatilde görüntülendi.

2011’de Arap Baharı sırasında Mısır’da düzenlenen geniş çaplı sokak protestolarıyla devrilen Mübarek’in tatilde oğlu ve torunuyla çekilen fotoğrafı paylaşıldı.

Mübarek iktidarı kaybetmesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış ancak bir süre önce 2011’teki ayaklanmalarda öldürülen protestocuların ölümünden dolayı suçlandığı davadan beraat etmişti.

30 yıllık iktidarının ardından cezaevine giren Mübarek, 2012 yılında sağlık problemleri nedeniyle hastaneye kaldırılmış, o tarihten tahliye edildiği tarihe kadar da hastanede kalmıştı.

Mısır’ın devrik lideri tahliye edildikten sonra Kahire’de yaşamaya başlamıştı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER