Haberyeni.Org – Güncel Haber – Son Dakika Haberler

KPSS cevap kağıtları erişime açıldı

ÖSYM tarafından 21-27-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen KPSS Alan Bilgisi ve Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri sınavlarının cevap kağıtları erişime açıldı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21 Mayıs’ta uygulanan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek- Genel Kültür- Eğitim Bilimleri) ve 27-28 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen KPSS Alan Sınavlarının […]

KPSS cevap kağıtları erişime açıldı
21 Haziran 2017 - 3:00 'de eklendi.

ÖSYM tarafından 21-27-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen KPSS Alan Bilgisi ve Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri sınavlarının cevap kağıtları erişime açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21 Mayıs’ta uygulanan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek- Genel Kültür- Eğitim Bilimleri) ve 27-28 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen KPSS Alan Sınavlarının cevap kağıtları erişime açıldı. İşte KPSS cevap kağıtlarını görüntülemek için detaylar..

KPSS CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI 2017

ÖSYM tarafından geçen ay düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) giren adayların cevap kağıtları, https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı.

KPSS CEVAP KAĞITLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruda, 27 Mayıs 2017’de uygulanan KPSS alan sınavlarının 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri), 2. oturumu (hukuk, iktisat, maliye) ile 28 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan KPSS alan sınavlarının 3. oturumuna (işletme, muhasebe, istatistik) giren adayların cevap kağıtlarının görüntülerini ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemeleri, https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden bugünden itibaren 10 gün süreyle inceleyebilecekleri bildirildi.

21 Mayıs 2017’de gerçekleştirilen 2017- KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (genel yetenek- genel kültür- eğitim Bilimleri) sınavına giren adayların cevap kağıtları ve soruları da https://ais.osym.gov.tr üzerinden erişime açıldı.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “cevap kağıdı görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin verdiği cevabı görebilecekler.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilecek.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER