Haberyeni.Org – Güncel Haber – Son Dakika Haberler

Barzani ve Talabani cephesinin Kerkükü teslim kavgası

Kerkük’teki hezimetin ardından, Kürt bölgesinde taraflar birbirlerini suçladı. Barzani’ye yakın medya tarafından Talabani ailesi ‘Kerkük’ü satmak’la itham ederken Talabani’nin oğlu Lahur isei, “Bu savaş, petrol hırsızı Barzani ve oğullarının savaşıydı. Onuru varsa Barzani istifa etsin” dedi Gazete Habertürk’te yer alan habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’ye yakın medyada yer alan haberlerde Talabani […]

Barzani ve Talabani cephesinin Kerkükü teslim kavgası
18 Ekim 2017 - 1:34 'de eklendi.

Kerkük’teki hezimetin ardından, Kürt bölgesinde taraflar birbirlerini suçladı. Barzani’ye yakın medya tarafından Talabani ailesi ‘Kerkük’ü satmak’la itham ederken Talabani’nin oğlu Lahur isei, “Bu savaş, petrol hırsızı Barzani ve oğullarının savaşıydı. Onuru varsa Barzani istifa etsin” dedi

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’ye yakın medyada yer alan haberlerde Talabani Ailesi, “Kerkük’ü satmak” ve “Kürt halkına ihanet etmekle” suçlandı.

İddiaya göre Talabani’nin oğlu Lahur ve eşi Hero Talabani, önceki gece operasyondan önce Süleymaniye’de aile büyükleri ve eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin kabrini ziyaret eden İran Devrim Muhafızları ordusuna bağlı yurtdışı operasyonlardan sorumlu El Kuds gücünün komutanı Kasım Süleymani’yle bir toplantı yaptı.

Toplantıda, Kerkük’te kendisine bağlı peşmergeyle büyük ağırlığa sahip olan Talabani Ailesi istenen bölgeleri teslim etmeyi kabul etti. Operasyon da bu anlaşma çerçevesinde yapıldı. Peşmerge güçleri, Kerkük petrol sahaları ve havaalanından çekildi.

BARZANİ’Yİ SUÇLADI, İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Öteden beri İran’a yakınlığıyla bilinen Celal Talabani’nin oğlu Lahur Talabani, kendisine yönelik suçlamalara cevap verirken IKBY Başkanı Barzani’ye yüklendi. Lahur Talabani, “Onu artık artık başkan olarak görmüyoruz. Bu savaş, petrol hırsızı Barzani ve oğullarının savaşıydı. Onuru varsa Barzani istifa etsin” dedi. Barzani’nin gün boyu kameraların karşısına çıkmaması dikkat çekti.

  • Kerkük
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER