Haberyeni.Org – Güncel Haber – Son Dakika Haberler

Bangladeşteki Arakan Müslümanlarına yardım ulaştı!

Habertürk TV’nin haberine göre Bangladeş’e sığınan Arakan Müslümanlarına gönderilen yardımların ulaştığı açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün Myanmarlı mevkidaşı ile yaptığı görüşme sonrasında, bölgeye ilk yabancı yardım kuruluşu olarak Myanmar TİKA yetkililerinin girişine ve ilk etapta bin tonluk yardım yapılmasına izin verildi.” demişti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu da konuya ilişkin olarak, “Türkiye Cumhuriyeti, devleti […]

Bangladeşteki Arakan Müslümanlarına yardım ulaştı!
07 Eylül 2017 - 8:40 'de eklendi.

Habertürk TV’nin haberine göre Bangladeş’e sığınan Arakan Müslümanlarına gönderilen yardımların ulaştığı açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün Myanmarlı mevkidaşı ile yaptığı görüşme sonrasında, bölgeye ilk yabancı yardım kuruluşu olarak Myanmar TİKA yetkililerinin girişine ve ilk etapta bin tonluk yardım yapılmasına izin verildi.” demişti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu da konuya ilişkin olarak, “Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle ‘millet-i vahide’ olarak anılan merhamet medeniyetinin günümüzdeki temsilcilerinin adıdır. Ankara; Balkanlar’dan Çin Seddi’ne, Galiçya’dan Yemen’e, Afrika’nın derinliklerine kadar olan coğrafyanın Medine’si, bu coğrafyadaki tüm mazlumların hamisidir, kollayıcısıdır. TİKA’nın 1000 tonluk yardımı inşallah; vahşice katledilen, ahlaksızca zulmedilen Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için, konu İslam medeniyeti olunca üç maymunu oynayan sahtekar ve gösterişçi ‘demokrasi tellalı’ batı medeniyetinin haysiyetli vatandaşlarının dikkatini çekmeye bir vesile olacaktır ve Arakan’daki bu hayâsız zulmün durdurulması için uluslararası toplum nezdinde de karşılık bulacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER